результати моніторингу якості освіти

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ПОКАЗНИКІВ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВИХОВАНЦІВ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Протягом 2020/2021 н. р. проводився моніторинг показників компетентності дітей старшого дошкільного віку, у відповідності до методичних рекомендацій «Науково-методичний супровід організації та проведення державної атестації навчальних закладів» за редакцією Л.Д. Покроєвої, «Моніторингу якості освіти» Харків, 2013 та методичного посібника «Моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з Базовим компонентом дошкільного віку», Тернопіль, 2017.

У 2020/2021 н.р. кількість дітей старшого дошкільного віку склала 55.

Результативність навчально-виховного процесу дітей старшого дошкільного віку за освітніми лініями.

Листопад 2020 рік

Напрями експертизи

Показники

Рівень освітньої діяльності

Загальний рівень

І півріччя

ІІ півріччя

І півріччя

ІІ півріччя

1.

Освітня лінія «Особистість дитини»

Здоров’я та фізичний розвиток

Самоставлення

2.

Освітня лінія «Дитина в соціумі»

Сім’я

Люди

3.

Освітня лінія «Дитина в природному довкіллі»

Природа планети «Земля»

Життєдіяльність людини у природному довкіллі

4.

Освітня лінія «Дитина у світі культури»

Предметний світ

Світ мистецтва

5.

Освітня лінія «Гра дитини"

Гра як провідна діяльність

Формування особистості в грі

6.

Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»

Сенсорні еталони

Пізнавальна активність

Елементарні математичні уявлення

7.

Освітня лінія «Мовлення дитини»

Звукова культура мовлення

Словникова робота

Граматична правильність мовлення

Зв’язне мовлення. Діалогічне мовлення.

Монологічне мовлення

Українська мова як державна

І півріччя -- 9  балів, рівень – достатній.

ІІ півріччя – 11 балів, рівень високий.

Треба зауважити, що рівень компетентності дітей знаходиться на стабільно достатньому рівні, що є вираженням стійких знань у дітей 6-го року життя.

Але розглянувши наведені вище результати вихователям надавалися рекомендації для підвищення показників.

Проаналізувавши роботу можна зробити висновок, що в групах створені умови для  розвитку дошкільнят, педагоги використовують різні форми роботи з дітьми: організовані форми та проводять роботу в повсякденній діяльності, приділена увага індивідуальним та диференційованим формам роботи з дітьми. Та разом з тим педагогам цих груп варто звернути увагу на те, що під час організованої діяльності та повсякденної  основну увагу варто зосереджувати на практичному засвоєнні дітьми норм рідної мови, формуванні навичок розповідання  та переказування.

Завідувач                                                     В. М. Бородавка