Музичний керівник -- Колісник І.С.

Колісник Ірина Станіславівна

музичний керівник дошкільного закладу

Освіта -- повна вища, педагогіний стаж -- 21 років.

Основні завдання музичного виховання:

1. Виховувати любов та інтерес до музики. Тільки розвиток емоційної чуйності і сприйнятливості дає можливість широко використовувати виховний вплив музики.

2. Збагачувати враження дітей, знайомлячи їх у виразно організованій системі з різноманітними музичними творами і використовуваними засобами виразності.

3. Залучати дітей до різноманітних видів музичної діяльності, формуючи сприйняття музики і найпростіші виконавські навички в області співу, ритміки, гри на дитячих інструментах. Знайомити з початковими елементами музичної грамоти. Все це дозволить їм діяти усвідомлено, невимушено, виразно.

4. Розвивати загальну музикальність дітей (сенсорні здібності, ладо-висотний слух, почуття ритму), формувати співочий голос і виразність рухів. Якщо в цьому віці дитини навчають і залучають до активної практичної діяльності, то відбувається становлення і розвиток всіх його здібностей.

5. Сприяти розвитку музичного смаку. На основі отриманих вражень і уявлень про музику проявляється спочатку вибіркове, а потім оцінювальне ставлення до виконуваних творів.

6. Розвивати творче ставлення до музики перш за все в такій доступній для дітей діяльності, як передача образів у музично-ритмічних рухах, пісенних імпровізаціях, в іграх і драматизації.
У дитячому саду ми щодня займаємося музичною діяльністю. Працюємо над розвитком музичних здібностей, прищеплюємо естетичний смак.

Щоб дитина виросла чуйною, милосердною, відвертою, могла творити добрі вчинки

та співпереживати, радіти від щирого серця, ми, дорослі, оточуємо її любов’ю та

красою. Невичерпним джерелом такої краси є мистецтво – живопис, театр, музика,

які існують ще з давніх часів. Завдання педагога – допомогти дитині пізнавати і

зробити своїм духовним надбанням спадщину рідної культури.

Нікого не потрібно переконувати у важливості музичного розвитку дошкільника.

Саме музика знаходить дорогу до душі дитини, спонукає її до самовираження,

знайомить з навколишнім світом. Музична діяльність (співи, музичні рухи, слухання

тощо) – це не лише засіб забезпечення виконання естетичних та освітніх завдань з

музичного виховання, а й важливий засіб укріплення психічного та фізичного

здоров’я, розвитку та мовленнєвих здібностей дитини.

Музичне виховання є органічною складовою всього навчально-виховного процесу в

дитячому садку. Воно відіграє велику роль у гармонійному розвиткові дитини.

Музика допомагає дошкільникові глибше сприймати навколишнє життя, виховує

любов до своїх рідних, друзів, Батьківщини, збагачує і емоційно забарвлює її мові,

сприяє розвиткові її музичних здібностей.

Прилучення до музики важливо розпочинати в ранньому віці та поступово вводити

дитину в світ музичної культури. Музична практика дитини, як і людини загалом,

виявляється через сприймання музики, виконавство та музично-освітню діяльність.

У процесі музичного виховання діти ознайомлюються з різноманітними музичними

творами, набувають певних знань, умінь та навичок зі слухання музики, співів,

музично-ритмічних рухів. У дітей виховується любов до музики, формуються

музичні здібності, оцінне ставлення до музичних творів.